Nejznámějším a dosud nejrozšířenějším je televizní příjem prostřednictvím analogové pozemské televize. V poslední době se stále více hovoří o přechodu analogové pozemské televize na digitální pozemskou televizi (DVB-T). Zejména ve velkých městech využívá mnoho obyvatel k televiznímu příjmu analogovou kabelovou televizi. V poslední době se i u nás objevují digitální kabelové televize (DVB-C). Velmi rozšířeným a universálním způsobem televizního příjmu je satelitní digitální televize (DVB-S).Satelitní digitální příjem DVB-S - ! VŘELE DOPORUČUJEME !
Hlavní výhodou je, že poskytuje špičkovou digitální kvalitu příjmu velkého množství televizních programů na celém území České republiky.Prostřednictvím satelitu můžete přijímat stovky nekódovaných a kódovaných televizních programů. Nejběžnější variantou je příjem satelitního balíku CS Link ze satelitů ASTRA, kde je příjem řady českých a slovenských programů (ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 Sport, Nova, Nova Cinema, Prima, Z1, STV1, STV2, JOJ, TA3, ÓČKO...) umožněno bez měsíčních poplatků jen za cenu prvotní investice do satelitního kompletu s přístupovou kartou. Řadu dalších volitelných programů si uživatel může předplatit.

+ dostupná ve všech místech ČR
+ špičková digitální kvalita televizního příjmu
+ největší počet televizních programů ze všech způsobů TV příjmu
- počáteční investice do satelitního vybavení

* satelitní přijímač s kartou


Pozemní digitální příjem DVB-T
Pro příjem zemského digitálního vysílání DVB-T potřebujete televizor s označením DVB nebo vnější zařízení, tak zvaný „SET-TOP BOX“. Televizor s označením DVB je novější typ televizoru s vestavěným, integrovaným set-top boxem. Toto označení naleznete na vaší televizi, pokud jej má. V takovém případě pro příjem digitálního vysílání již nepotřebujete nic jiného a přepnutí na digitál provedete pouze přes dálkové ovládání. K většině stávajících televizí je ovšem potřeba přikoupit tzv. SET-TOP BOX. Jedná se o ’jakousi’ krabičku, kterou připojíte k televizi a můžete díky ní sledovat digitální vysílání.

+ dobrá kvalita příjmu
+ větší množství televizních programů než u analogové pozemní televize
- pomalé rozšiřování pokrytí
- nutnost zakoupení digitálního přijímače nebo digitálního televizoru s DVB-T tunerem
- dostupná jen v některých místech ČR
* set-top-boxDigitální kabelová televize DVB-C
Pro příjem je nutná zásuvka kabelové televize v bytě. Poskytuje širokou nabídku televizních programů včetně možnosti příjmu programů ve vysokém rozlišení (HD). V Plzni poskytuje digitální kabelovou televizi jen společnost UPC.


+ moderní technologie
+ vysoká kvalita příjmu
+ velký počet televizních programů
- dostupná pouze v dosahu kabelových rozvodů (sídlištní zástavby)
- platí se pravidelné měsíční poplatky
- výběr programů je omezen na provozovatelem nabízené programové balíky

* digitální kabelový přijímač

 


Nabízíme montáže, prodej a poradenství v oblasti digitální televize. Stačí prozvonit na +420-776-206200 a na vlastní náklady Vám zavoláme!

WiFiMorava.com , internet a satelit k Vám dom ! - (Archiv sítě WiFiMorava.com)